Nahrávám...
Aktualizuji zobrazený obsah
  Hledat
  SPECIAL TURBO a.s. (zobrazí úvodní stránku)
  Porovnat Čeština / CZK

  Zvolte si jazyk  Zvolte si měnu  Košík

  Obchodní podmínky

  Všechny přijaté hotovostní platby zasíláme do systému Finanční správy pomocí EET. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

  SPECIAL TURBO a.s.

  Kischova 1732/5, Praha 4, 140 00

  Zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl B, vložka 15912

  IČO: 26239337

  DIČ: CZ26239337

  telefon: +420 222 265 475

  fax: +420 518 374 288

  e-mai: info@specialturbo.cz

  Provozovna Prušánky

  Nechorská 299, Prušánky, 696 21

  telefon: +420 518 374 051, +420 518 374 551

  fax: +420 518 374 288

  e-mail: info@specialturbo.cz

  Otevírací doba

  SPECIAL TURBO a.s.

  Praha 8:00 - 17:30 hod

  Prušánky 7:30 - 16:30 hod

  SPECIAL TURBO s.r.o. (SK)

  Prušánky 7:30 - 16:30 hod

  Bankovní spojení CZK - ČSOB

  číslo účtu: 246033080/0300

  IBAN: CZ83 0300 0000 0002 4603 3080

  SWIFT: CEKOCZPP 

  Bankovní spojení EUR - ČSOB

  číslo účtu: 4015107378/7500

  IBAN: SK48 7500 0000 0040 1510 7378

  SWIFT:CEKOSKBX

  Registrace - přihlášení zákazníka

  Registrační proces je nastartován při první objednávce zboží. Systém zákazníka sám navede do registračního formuláře, kde zákazník vyplní své osobní údaje. Úspěšná registrace zákazníka je potvrzena elektronickou poštou, stejně tak jako jeho objednávka. Je nezbytné správně vyplnit všechny povinné údaje - při zadání chybných nebo neúplných údajů by objednávka nemohla být správně a včas vyřízena.

  Po provedení registrace se při každé další objednávce stačí pouze přihlásit přihlašovacím jménem a heslem. Při registraci je nutné uvést následující údaje:

  Přihlašovací jméno a heslo

  Jméno a příjmení popřípadě název společnosti

  Úplnou poštovní adresu (ulice, číslo domu, PSČ a město)

  E-mailovou adresu

  Telefon

  Tyto údaje umožňují vystavit daňový doklad, identifikovat platbu provedenou bankovním převodem, sledovat aktuální stav objednávky. Registrační údaje jsou uloženy v databázi společnosti SPECIAL TURBO a.s., kde jsou pečlivě chráněny před zneužitím.

  Ochrana osobních údajů

  Povinností společnosti SPECIAL TURBO a.s. je dodržování Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679 O ochraně osobních údajů.
  Společnost SPECIAL TURBO a.s. ve smyslu Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679 O ochraně osobních údajů je správcem osobních údajů, které zpracovává za účelem vykonávání své obchodní činnosti a to v rozsahu: jméno a příjmení, poštovní adresa, doručovací adresa, emailová adresa, telefonní čísla, IČO, DIČ.

  • Důvodem zpracování je registrace zákazníka do databáze společnosti SPECIAL TURBO a.s. za účelem obchodu, provádění marketingového průzkumu, zasílání obchodních sdělení, nabídek a informačních bulletinů včetně informování o akcích, soutěžích
  • Doba zpracování osobních údajů – po dobu smluvního vztahu a následně ještě pět let od jeho ukončení
  • Osobní údaje mohou být poskytnuty třetím osobám, a to pouze osobám z důvodu zpracování účetní agendy. Dále na vyžádání orgánům veřejné moci v mezích zákona.
  • Osobní údaje nebudou předávány do třetích zemí, mezinárodní organizaci nebo jiným, než výše uvedeným třetím osobám
  • V případě udělení souhlasu bere zákazník na vědomí, že poskytnutí souhlasu je dobrovolné, a že má právo kdykoli písemně odvolat svůj souhlas se zpracováním osobních údajů, a to na adresu sídla společnosti SPECIAL TURBO a.s. nebo zasláním e-mailu na adresu gdpr@specialturbo.cz , dále má právo požadovat přístup ke svým osobním údajům, jejich opravu, omezení nebo výmaz a vznést námitku proti zpracování, má právo na přenositelnost údajů k jinému správci, má právo nebýt předmětem automatizovaného rozhodování, jakož i právo podat stížnost u Úřadu pro ochranu osobních údajů, má-li za to, že správce při zpracování osobních údajů postupuje v rozporu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679.

  Vratná kauce

  U turbodmychadel, kde je nutné vrátit starý kus, tj. u originálně opravených turbodmychadel, bude počítána vratná kauce. Pokud kupující nedodají vratný kus do doby 60 dnů od prodeje, propadá vratná kauce ve prospěch firmy Special turbo, a.s. Hodnota vratné kauce není počítána do hodnoty nutné pro splnění podmínky pro získání dopravy zdarma - více níže v "Cena přepravy".

  Způsob doručení zboží

  Smluvním partnerem společnosti SPECIAL TURBO a.s. je přepravní služba GEIS, kterou zasíláme zboží každý den.

  Další způsoby zaslání zboží:

  Poštou - obchodní balík

  Osobní odběr - odběrná místa Prušánky, Praha

  V případě poškozeného obalu zboží neprodleně kontaktujte s reklamací zásilky odpovědnou dopravní společnost – na pozdější reklamace nebo stížnosti nebude brán zřetel. 

   

  Přeprava a převzetí zboží

  Není-li podle kupní smlouvy dohodnut osobní odběr zákazníkem na pobočkách SPECIAL TURBO a.s., nebo jiné zajištění vlastní přepravy, uskutečňuje se dodání zboží jeho předáním dopravci pro přepravu k zákazníkovi.

  Zákazník je povinen objednané zboží převzít a při převzetí dodávku řádně prohlédnout a zkontrolovat. Zjevné vady zboží je zákazník neprodleně povinen oznámit dopravci a prodávajícímu.

  V případě osobního odběru zboží na pobočkách, přechází nebezpečí škody na zboží (nahodilé zkázy, poškození, ztráty apod.) na zákazníka v době, kdy převezme zboží od prodávajícího.

  V případě dodání zboží dopravcem, přechází nebezpečí škody na zboží (nahodilé zkázy, poškození, ztráty apod.) na zákazníka v momentě převzetí od dopravce.

  Škoda na zboží, jež vznikla po přechodu jejího nebezpečí na zákazníka, nemá vliv na jeho povinnost zaplatit kupní cenu.

  K přechodu vlastnického práva k převzatému zboží dochází až úplným zaplacením sjednané ceny za takové zboží.

  Dodání zboží prostřednictvím dopravce se dále řídí obchodními podmínkami konkrétního dopravce. V jejich rámci zákazník zodpovídá mj. za řádné převzetí zásilky osobou oprávněnou k převzetí zboží.

  Cena přepravy

  Balné je již uvedeno v ceně přepravy. 

  Ceny přepravy na území ČR formou GEIS jsou rozděleny do dvou kategorií dle způsobu platby - dobírkou 205 CZK (8.10 EUR) a převodem (smluvní partneři) 145 CZK (5.70 EUR).

  Ceny přepravy na území SK formou GEIS jsou rozděleny do dvou kategorií dle způsobu platby - dobírkou 9.90 EUR a převodem (smluvní partneři)  8.50 EUR.

  Ceny jsou uvedeny bez DPH

  Při objednání zboží online nad hodnotu 12.500 CZK nebo 500EUR bez DPH, není účtována přeprava při zaslání službou GEIS. V případě odběru většího množství kusů zboží si SPECIAL TURBO a.s. vyhrazuje změnu termínu dodání. Hodnota vratné kauce není započítána do hodnoty pro splnění podmínky pro dopravu zdarma!

  Způsob platby

  Dobírkou - zákazník platí za zboží při jeho převzetí

  Převodem (smluvní partneři) - individuální platební podmínky dle smluvního partnera

  Předem - zálohovou fakturou

  Hotově - osobní odběr

  Platba online - přes platební bránu GoPay

  Vrácení zakoupeného zboží

  Pokud dojde k chybnému objednání zboží ze strany zákazníka a tento bude chtít zboží vrátit firmě SPECIAL TURBO a.s., lze zboží přijmout pouze za níže uvedených podmínek:

  • 15% poplatek z ceny zboží při vrácení zboží do 3 měsíců od data odeslání zákazníkovi 

  • 30% poplatek z ceny zboží při vrácení zboží od 3 do 6 měsíců od data odeslání zákazníkovi 

  • Při vrácení zboží víc jak 6 měsíců od data odeslání zákazníkovi bude účtován poplatek dle individuálního posouzení stavu zboží

  • Vracené zboží musí být v nepoškozeném stavu, v nepoužitém stavu a také v originálním obalu

  Zboží, které bylo nebo je součástí prodejní akce nelze vrátit.

  Oprava na naběhlé náklady

  SPECIAL TURBO a.s. nabízí jako jednu z forem oprav Opravu na naběhlé náklady, kdy probíhá nejprve diagnostika a poté oprava.

  Pro přesné stanovení rozsahu poškození bývá zpravidla nezbytné turbodmychadlo demontovat a provést přesnou diagnostiku. Zákazník poté obdrží nabídku opravy, kterou má právo odmítnout.

  V případě, že zákazník nesouhlasí s opravou, vrací se mu neopravené turbodmychadlo z bezpečnostních důvodů v demontovaném stavu.

  Opětovné složení turbodmychadla z neopravených dílů je možné pouze na vyžádání a je účtováno dle aktuálního ceníku práce.

  SPECIAL TURBO a.s. nenese žádnou zodpovědnost za následné nakládání s neopraveným turbodmychadlem.

  Reklamační řád

  Zákazník (kupující) je povinen zboží dodané prodávajícím (SPECIAL TURBO a.s.) po převzetí bez zbytečného odkladu prohlédnout a o zjištěných vadách písemně informovat prodávajícího nejpozději do 10 pracovních dnů od převzetí zboží.

  V písemných oznámeních musí kupující uvést zjištěné vady, tj. musí uvést, o jaké konkrétní vady se jedná a jak se tyto vady projevují. Písemné oznámení o zjištěných vadách uplatňuje kupující v místě sídla prodávajícího: SPECIAL TURBO a.s., Nechorská 299, 696 21 Prušánky, tel.: 518 374 051, e-mail: info@specialturbo.cz.

  Současně s reklamací je nutné vždy předložit i zboží, jehož vady jsou reklamovány.

  Záruční doba na všechna nová turbodmychadla a turbodmychadla výměnným způsobem je 24 měsíců. Na opravená turbodmychadla na naběhlé náklady se vztahuje záruční doba 6 měsíců.

  Prodávající nepřebírá odpovědnost za škody vyplývající z provozu produktů, funkčních vlastností a škod neodborného používání produktů, stejně jako škod způsobených vnějšími událostmi a chybnou manipulací. Na vady tohoto původu se nevztahuje ani poskytnutá záruka.

  Doba na vyřízení reklamace zboží nakoupeného prostřednictvím internetového obchodu www.e-turbo.cz je stanovena na 30 dnů.

  Firma Special Turbo a.s. si vyhrazuje možnost překročení stanovené doby 30 dnů v případě nutnosti odeslat zboží výrobci a nenese odpovědnost za prodlení vzniklé na straně daného subdodavatele.

  V případě uznané reklamace si firma Special Turbo a.s. vyhrazuje, v případě prokazatelného nároku na uznané vícenáklady plynoucí z poškozeného zboží, úhradu vícenákladů do maximální možné výše 5.000,- Kč.

  V případě zjištění závady na zboží prodávané firmou Special Turbo a.s., které je součástí motorového vozidla – je nainstalováno na vozidle, nemusí být brán zřetel na reklamaci u níž okamžitě  po zjištění závady nedojde k odstavení daného motorového vozidla.

  Součástí balení turbodmychadla je vždy montážní návod. Zákazník je povinen tuto skutečnost překontrolovat a následně se návodem řídit.

  V případě zjištění, že reklamované zboží nebylo zakoupeno u společnosti Special Turbo a.s., si  firma Special Turbo a.s. vyhrazuje právo požadovat náklady spojené s procesním postupem reklamace.

  Pokud dojde k zjištění, že zákazník požadující reklamaci nereagoval s uplatněním reklamace bez zbytečného odkladu, nebude  s takovýmto zákazníkem zahájeno reklamační řízení.

  Kupující má povinnost ihned po odeslání reklamace informovat o provedení reklamace prodávajícího e-mailem: info@specialturbo.cz, nebo telefonicky na telefonním čísle 518 374 051

  Pokud zásilka s objednaným zbožím dorazí na místo určení poškozena, doporučujeme zákazníkovi neprodleně sepsat reklamaci se zástupcem přepravní společnost!!! V opačném případě nemůže prodávající reklamaci přijmout.

  Zákazník koupí výrobku vyjadřuje souhlas s obchodními podmínkami a zavazuje se k jejich dodržování.

  Vlastnické právo

  Zboží zůstává až do úplného uhrazení kupní ceny (faktury) ve vlastnictví společnosti SPECIAL TURBO a.s.

  Závěrečná ustanovení

  Tyto obchodní podmínky platí ve znění uvedeném na internetových stránkách prodávajícího www.e-turbo.cz v den odeslání objednávky kupujícím.

  Odesláním objednávky kupující bez výhrad akceptuje veškerá ustanovení obchodních podmínek ve znění platném v den odeslání objednávky, jakož i v den odeslání objednávky platnou cenu objednaného zboží (včetně přepravného či poštovného) uvedenou v katalogu internetového obchodu SPECIAL TURBO a.s., nebylo-li v konkrétním případě prokazatelně dohodnuto jinak. Odeslanou objednávku (návrhem kupní smlouvy) je kupující neodvolatelně vázán.

  V případě, že dojde mezi prodávajícím a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

  Česká obchodní inspekce

  Ústřední inspektorát - oddělení ADR

  Štěpánská 15

  120 00  Praha 2

  Email: adr@coi.cz

  Web: adr.coi.cz

  Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/